• YÖK DENKLİĞİ


    Makedonya Uluslararası Üniversitesi, Türkiye’de üniversite eğitimi alma hayalinin ertelemek istemeyen öğrenciler tarafından oldukça ilgi görüyor. Öğrenci adayı Üniversitesini tercih ederek hem yıl kaybetmemiş oluyor hem de dünya üzerinde kabul gören bir yüksek eğitim kurumda üniversite eğitimi alabiliyor.

    Son yıllarda yıldızı parlayan Makedonya Uluslararası Üniversitesi,2007 yılında eğitim hizmeti vermeye başlamış ve 2008 yılında Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından kabul edilerek akreditasyon sistemine geçirilmiştir. Günümüzde yurt dışından da öğrenci kabul ederek dünya üzerinde adını duyurmuş olan Makedonya Uluslararası Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir ve egitimini tamamlayan ögrencilerine sundugu diploma denklik derecesindedir. Öğrenci denklik derecesindeki diploması sayesinde dünyanın farklı bölgelerinde hayalini kurduğu kariyeri yapabilir ve seçtiği alanda hızla yükselebilir.


                Makedonya Uluslararası Üniversitesinin verdiği diploma YÖK denklik derecesindedir. Öğrenci Üniversitesinde aldığı bölüm ile eğitim sonucunda sahip olduğu diploması ile YÖK Kurumu tarafından uygulanan denklik sınavına girer ve istenilen baraj puanını geçerse, diploması YÖK Kurumu tarafından da kabul görmekte ve Türkiye’de kariyer yapabilme imkânına sahip olabilmektedir. Denklik derecesindeki diploması sayesinde ilerlemek istediği alanda zorluk yaşamadan ve prosedür güçlükleri ile karşılaşmadan ilerleme imkânı bulabilen öğrenci, istediği takdirde eğitim alanda kariyer yapabilir ve bilimsel çalismalar ile kendisinin ifade edebilir. İsterse aldığı bölümün eğitimini mesleki ve ticari olarak değerlendirebilir. Öğrenci eğitim aşamasında mezuniyet sonrasında denklik derecesinde diploma sahibi olacağının bilincinde olarak, tüm dikkatini eğitimine verebilir ve gereksiz endişeler ile zihnini meşgul etmez.
                Makedonya Uluslararasi Üniversitesi, sadece denklik derecesinde diploma özelligi ile degil, daha birçok yönden avantajli egitim olanaklari sebebi ile ögrenci adaylarinin ilgisini çekmektedir. Özellikle taban puan uygulamasının olmaması, bu özelliklerin ilk sırasında yer almaktadır. Öğrenci adayı, hayalini kurduğu başarılı olabileceğine inandığı mesleğin eğitimini almak için ÖSYM tarafından hazırlanan sınavdan ilgili bölümün talep ettiği taban puan almak zorunda değildir. Sadece ÖSYM sinav puan barajini geçmesi yeterli görülmektedir. Bu yüzden birçok genç birey, Makedonya Uluslararası Üniversitesinde eğitim almayı tercih etmektedir.