MAKEDONYA TELEFON KODU

 

MAKEDONYA TELEFON KODU

Son yıllarda ismini sıklıkla duyduğunuz Makedonya her geçen yıl biraz daha popülerlik kazanıyor. Çünkü son derece kaliteli bir eğitim veriyor olması sadece Türkiye’nin değil pek çok ülkenin dikkatinden kaçmıyor.
Gençlerin bu ülkede yer alan üniversitelere sınavsız girebiliyor olmaları elbette bu ilginin en belirleyici unsurlarından biri. Ancak yaşam koşullarının da Avrupa standartlarında olmasının payını unutmamak gerekiyor. Çok sayıda Türk gencinin yurt dışı için tercihini bu ülkeden yana kullanmaları haliyle ailelerin de yönünü Makedonya’ya çevirmelerine neden oluyor. Çocuklarının bu ülkede nasıl bir yaşam sürecekleri ve her istediklerinde çocuklarına ulaşıp ulaşamayacakları en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. 
Biz de ailelerin bu tedirginliklerini biraz olsun giderebilmek adına sizlere bazı bilgileri aktarmakta fayda görüyoruz. Ailelerin çocuklarına en kısa yoldan ulaşmalarını sağlayan telefon için kod numaralarını sizlerle paylaşıyoruz.


Öncelikle ülkenin herhangi bir telefon numarasını tuşlamadan önce başına 00 ve ardından Makedonya’nın kodu olan 389 numaralarını tuşlamanız gerekiyor. Ardından tıpkı ülkemizde olduğu gibi çocuklarınızın bulunduğu kentin numarasının alan kodunu tuşlamalısınız. Ancak ülkemizden farkı şehirlerin alan kodlarının 3 haneden değil 2 haneden oluşmasıdır. Ayrıca ülkemizde her kentin ayrı bir alan kodu mevcutken Makedonya’da bası şehirler ortak bir kod numarasını kullanıyor. İşte Makedonya’nın kod numaraları…
Berova, Delchevo, Kocani, Pehchevo ve Vinica’nın alan kodu 33’tür. Öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği kentlerden biri olan Bitola için 47 numarasını tuşlamanız gerekiyor. Bitola alan kodunu Demir Hisar ve Resen ile paylaşıyor. Yani bu iki kentin alan kodu da 47’dir. Debar, ve Ohrid için 46 kodunu tuşlamalısınız. Probistip, Radovish, Shtip ve Sveti Nikole için de 32 numarasını kullanmanız gerekiyor.


Dojran, Gevgelija, Strumica ve Valandovo 34 numaralı alan kodunu paylaşıyor. Kavadarci, Negotino, ile Veles için de 43 numaralı alan kodunu tuşlayacaksınız. Yine öğrencilerin ilgisini çeken Gostivar’ın alan kodu 42’dir. Kratovo, Kriva Palanka ve Kumanovo 31 numaralı alan kodunu paylaşıyorlar. Tetova’nın alan kodu 44’tür. Kichevo 45 numarasını kullanıyor. Krushevo, Makedonski Brod ve Prilep de 48 numaralı alan koduna sahip kentlerdir.
Ilçeler için bulundukları kentten farklı bir numara kodlamanıza gerek yok. Ülkemizde olduğu gibi şehrin alan kodunu tuşlamanız yeterli oluyor. Ancak şehir içi hatlara gereksinim duyma ihtimaliniz son derece düşük. Çünkü Makedonya’da okuyan öğrencilerin hemen hepsi aileleri, arkadaşları ve yakınları ile cep telefonu aracılığıyla iletişim kuruyor. Ancak yine de bu numaraları kaydetmenizde fayda var. Bir gün gerekebilir.
Makedonya’da özel mobil servisler de mevcut. Ülkedeki GSM pastasını iki dev şirket paylaşıyor. Bunlardan ilki Cosmofon adlı GSM şirketidir. Şirkete ait cep telefonu numaraları 75 ile başlıyor. Diğer şirketin adı ise MobiMak. Bu şirketin numaraları ise 70 ile başlıyor. Bu arada internet servisinin 55, paging servisinin de 51 numaralarını kullandığını belirtelim.
Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm önyargıların giderildiği, tüm korku ve şüphelerin silindiği EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile öğrenciler kariyerli bir hayata sahip olacaktır. Yurtdışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz her bilgiyi EuroStar'ın internet sitesinden ve telefonları aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

HakkImIzda

EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Danışmanlığı yurtdışında ve yurdumuzda başlattığı eğitim danışmanlık ve hizmetini Türkiye'de ve yurt dışında başarı ve titizlikle sürdürmektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışında bulundukları ülkelerde uluslar arası öğrencilere hizmet vermek amacı ile öğrencinin bireysel ve toplumsal yaşamın ve kademesini belirleyen kaliteye ve sürekliliğini tamamlanmayan, zamanın geri alınamayacağı gibi yarıda bırakılan hiçbir eğitimin yararlı olmayacağı, yarım bırakılan hiçbir hizmetin de faydası olmayacaktır ...
Devamı...

ILETISIM

Istanbul Merkez kayit ofisi :

Istiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ Istanbul/ Türkiye

Istanbul Tel : 0212 244 66 00

Istanbul Faks: 0212 244 66 01

Mail Adreslerimiz:
info@yurtdisindaegitim.com.tr