ManastIr Ünİversİtesİ

Makedonya'nın ikinci büyük devlet üniversitesi olan Manastır Üniversitesi Manastır kısaltması ile bilinir.Ana binası Güney batı Makedonya'da bulunan tarihi MANASTIR şehrinde olup, bölgedeki yüksek eğitim alanındaki en önemli kurumlardan bir tanesidir.İş gücü piyasasına uyumlu profilleri yetiştirmek değişik bilimsel disiplinlere atıfta bulunmak amacı ile heterojen bir eğitim sunan üniversite çeşitli şehirlerdeki . 10 fakülte, 11 meslek yüksek okulu ile. 51'den fazla lisans çalışma programları ve 41 lisansüstü eğitim programı ile yüksek eğitim birimine hizmet vermektedir.

Ayrıca; kütüphanesi, öğrenci yurdu mevcut olan üniversiteye, 3 enstitü de bilimsel hizmet vermeye devam etmektedir.Manastır çalışma programları ile ülkemizdeki diğer üniversitelere göre daha önemli bir rol oynar. Üniversite, yüksek eğitim ve bilimsel birim olarak Manastır, Pirlepe, Ohri, Üsküp, Kichevo, Köprülü gibi dağınık birçok şehirde fakülteleri bulunmaktadır: Üniversitenin misyon ve vizyonunda belirlenen gençler yetiştirmek için özverili çalışmalar yapılmaktadır.Manastır üniversitesi sürekli olarak her yıl yaklaşık 3000 yeni öğrenci çeker, son yıllarda öğrencilerin toplam sayısı yaklaşık 13.000 civarındadır. Bu yüksek eğitim kurumu, akademik ve bilim dünyasında önemli bir rol oynadığı gerçektir. Manastır üniversite politika ve strateji çalışan, çağdaş, esnek çalışma programları, şeffaf bir organizasyon yapısı (organizasyon şeması), dinamik insan kaynakları yönetimi, sosyal bütünleşme, üniversitenin işleyişi ile Üniversitesi kalite kültürü ve iş sektörü, yeni girişimleri desteklemek için uluslararası ilişkiler ve uygulama arasında güçlü ilişkilerin oluşturulması amacı ile aktif bir politika uygulamaktadır.

Manastır Üniversitesi, yüksek öğretimde eğitim için Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) dayanan kurallara göre akademik ve profesyonel eğitim programları düzenlemektedir.. Akademik çalışmalar öğrencilere, bilimsel ve mesleki bilgi gelişimi ve kullanımı, iş dünyası, kamu sektörü ve toplumun bilimsel ve eğitsel faaliyetler gerçekleştirmek için olanak sağlar. Profesyonel çalışmalar çalışma sürecine girmek için gerekli beceri ve bilgi ile öğrencilere en iyi şekilde verilmektedir. Öğrenci evi "Koco sit" - Manastır'a 50m Uzaklıkta Kompleks binasında 333 yataklı 133 oda bulunuyor. İki veya üç kişilik yurt odaları, Yemekhanesinde 2000 kişilik sandalyesi ve 300 kişilik ayrı restoranı, bir öğrenci kantini, Ayrı Mutfağı bulunmaktadır. Kültür ve Eğlence hayatı, Spor salonu, Okuma odası, İnternet Kafe, Tv Odası, Bilgisayar Laboratuarı, Çamaşırhane, Isıtma sistemi, Öğrenci kliniği ve çeşitli komsleksler ve tesisler bulunmaktadır.

Güvenlik Birimleri: Kriminoloji 3+2-4+1, Uluslar arası Güvenlik Adli tıp 4+1, Güvenlik mali kontrol 3+2, Ekonomi Fakültesi(Pirlefe):İşletme Ekonomisi, İş istatikleri ve Bilişim, Uluslar arası Ekonomi Uluslar arası Ekonomi, BiyoTeknik Bilimler Fakültesi:Endüstriyel Yönetim, Mekanik Muhasebe, Denetim, Finansal Yönetim İşletmeciliği Teknik Bilimler Fakültesi: Trafik ve Ulaşım, Grafik Mühendisliği, Elektrik, Bilişim ve Bilgisayar Teknolojisi, Sanayi İşletmeciliği Turizm ve Otelcilik:Turizm, Turizm Otelcilik, Gümrük Nakliye , Gastronomi, Gıda Teknolojisi, Beslenme (Veles) Hukuk(Kırçova) Pedagoji Fakültesi:Sınıf Öğretmenliği, Makedonca ve İngilizce Çalışmalar, Makedonca ve Almanca Çalışmalar, Makedonca ve Fransızca Çalışmalar Öğretmenlikler: Biyoloji, Kimya, Matematik, Fizik, Tarih, Cografya Yönetim Sistemeleri: Bilgisayar Yönetimi ve Yazılım, Bilgisayar Mühendisliği Veterinerlik:RöntgenTeknisyenliği (2 YILLIK) , Sağlık Uzmanlığı-Radyoloji (2yıllık) Ebelik, Sağlık Bilgi Sistemleri, Kamu Yönetimi, Avrupa entegrasyonu ve Avrupa Projeleri Yönetimi

HakkImIzda

EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Danışmanlığı yurtdışında ve yurdumuzda başlattığı eğitim danışmanlık ve hizmetini Türkiye'de ve yurt dışında başarı ve titizlikle sürdürmektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışında bulundukları ülkelerde uluslar arası öğrencilere hizmet vermek amacı ile öğrencinin bireysel ve toplumsal yaşamın ve kademesini belirleyen kaliteye ve sürekliliğini tamamlanmayan, zamanın geri alınamayacağı gibi yarıda bırakılan hiçbir eğitimin yararlı olmayacağı, yarım bırakılan hiçbir hizmetin de faydası olmayacaktır ...
Devamı...

İletİŞİm

İstanbul Merkez kayıt ofisi :

İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye

İstanbul Tel : 0212 244 66 00

İstanbul Faks: 0212 244 66 01

Mail Adreslerimiz:
info@yurtdisindaegitim.com.tr