Master

Türkiye’den öğrenci yerleşimi sınavsız sadece üniversite diploması ile yüksek lisans ( master ) yapabilirler. Ayrıca hazırlık okumayacak öğrenci yapılacak dil sınavından % 60 başarılı olmalıdır ya da tüm dünyada geçerliliği olan yabancı dil sınavlarının sonuç belgesi, sertifikalarını okula vermelidir. (TOELF, IELTS, SAT, GRE - GMAT) bu belgeleri vermeyen hazırlık dil eğitimi 6 ay almak zorundadır.

Doktora için yüksek lisans diploması ile kayıt zamanları Ocak ayından Ağustos sonuna kadar başvurabilirsiniz. Yüksek lisans (master) 1, 5 - 2 yıl sürer aynı üniversiteden lisans eğitimi alan için gecerlidir. Yurt dışından gelenlere 9 ay hazırlık dil eğitimi alırlar. yurtdışından gelen öğrenciye yüksek lisans 2 yıldır.

Gereken Belgeler: Lisansta gereken belgelerin yanı sıra CV, (otobiyografiniz) 9 fotoğraf eklenmelidir. Eğitim zamanları bölümlerine göre farlılıklar göstermektedir. OCAK, ŞUBAT, MART aylarında eğitime başlanır.kayıt işlemlerinizi Nisan ayından itibaren eylül ayının 20'sine kadar başvurularınızı almaktayız.işlemler en az 6 ayı almakta olup, kayıt işlemlerinizi üstlenmekteyiz.

Bulgaristan üniversitelerinde ABD sistemine göre açılan doktora programlarında alınması gereken dersler vardır. Bologno sürecini uygulayan bulgaristan üniversitelerinde Doktora süresi 3 ila 6 yıldır.kredili sistemle 2 yıldada tamamlayabilirsiniz.

Doktora öğrencisi bölümüne göre ‘danışman hoca’ (profesör) seçmeli ve gerekli yazışmaları prosedürleri yerine getirmek için çalışmalıdır. Araştırma tezlerinizin bilimsel anlamda ve bağımsız çalışmalar yapabileceğinizi kanıtlamalıdır. Araştırmalara katkıda bulunabileceğinizi kanıtlamak gerekecektir. Tezinizin kabulü ve sözlü mülakatlardan geçer not almanız danışman hocanıza bağlıdır ve tezinizin kabul edilmesi ile burs alma şansınız artar. İsteğinizi danışman hocanıza ve sizin projenizi finanse eden kurum ve kuruluşlara bildirebilirsiniz en kısa zaman içinde olumlu döneceğine inanmalısınız.

Doktora öğrencileri asistan statüsünde çalışırlar. Maaşlarını asistan ayarındadır. (tıp bölümünde staj maaşı kalkmıştır.)

Yüksek lisans (master) ve doktora diplomaları uluslar arası geçerliliğe sahiptir. TC’de YÖK denkliği vardır. ABD, Avrupa ve dünya çapında geçerliliğe sahiptir.

Makedonya üniversitelerinde kazanılan krediler Avrupa Kredi Transfer sistemi (ECTS) Eylül 2000 yılında Makedonya'da tanıtılmış ve bütün yüksek öğretim kurumlarında uygulanmaya başlamiştır.Lisans derecesi için en az 180 yüksek lisans (master) derecesi için 240 doktora derecesi için 180 kredi gerekmektedir. Krediler Avrupa Kredi Transfer sistemi olan kurumlarına transfer edilir.

 

Galeri

Master 1 Master 2 Master 3 Master 4 Master 5 Master 6

Hakkımızda

EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Danışmanlığı yurtdışında ve yurdumuzda başlattığı eğitim danışmanlık ve hizmetini Türkiye'de ve yurt dışında başarı ve titizlikle sürdürmektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışında bulundukları ülkelerde uluslar arası öğrencilere hizmet vermek amacı ile öğrencinin bireysel ve toplumsal yaşamın ve kademesini belirleyen kaliteye ve sürekliliğini tamamlanmayan, zamanın geri alınamayacağı gibi yarıda bırakılan hiçbir eğitimin yararlı olmayacağı, yarım bırakılan hiçbir hizmetin de faydası olmayacaktır bilinciyle, öğrencilere yurtdışı eğitim konusunda, dil okulundan üniversite eğitimine kadar devamlı bir hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.  Devamı...

Iletisim

Istanbul Merkez kayit ofisi :

Istanbul Tel   :    0212 244 66 00

Istanbul Faks:    0212 244 66 01 

Istiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ Istanbul/ Türkiye